Na czym polega destrukcyjne działanie turbin wiatrowych?

W najbliższym czasie na terenie powiatu gołdapskiego planowane jest wybudowanie ponad 100 nowych turbin wiatraków. Wiatraki będą widoczne niemal wszędzie gdzie się obejrzysz. Całkiem możliwe że będą stać przez minimum 30 lat również przy twoim domu!

Firmy budujące farmy wiatrowe i ich lokalni lobbyści celowo ukrywają informacje o zagrożeniach związanych z wiatrakami. Masz prawo znać prawdę, masz prawo decydować o przyszłości swojej i własnych dzieci.

#1 WIATRAKI MAJĄ NEGATYWNY, POTWIERDZONY WIELOMA BADANIAMI, WPŁYW NA ZDROWIE

Według najnowszych badań, wytwarzane przez wiatraki, niesłyszalne dla człowieka infradźwięki, hałas oraz efekt migotania wywołują tzw. syndrom turbiny wiatrowej. Choroba rozwija się stopniowo, a jej skutki są nieodwracalne. Tylko niektóre z jej objawów to: deformacje płodów i nadumieralność niemowląt, rozdrażnienie, osłabienie pamięci i koncentracji, silne bóle głowy, depresja, nerwice, zaburzenia równowagi, osłabeinie układu odpornościowego, choroby serca, zwiększenie ataków padaczki, zakłócenia pracy rozruszników serca. Najnowsze wyniki badań potwierdzają negatywne oddziaływanie wiatraków na zdrowie ludzi w odległości do 8 km. Niestety, lobby wiatrakowe walczy o to, by w Polsce nie było obowiązującej strefy ochronnej, mimo że w innych krajach istnieją takie uregulowania, a w polskim sejmie złożony został projekt ustawy wprowadzającej 3 km strefę ochronną. Nikt nie zadba o koszty twojego leczenia. zostaniesz z nimi zupełnie sam. Czy na pewno stać cię na to? (więcej informacji).

#2 WARTOŚĆ RYNKOWA NIERUCHOMOŚCI POŁOŻONYCH W OTOCZENIU FARM WIATROWYCH DRASTYCZNIE SPADA

Badania potwierdzają spadek wartości domów i gruntów zlokalizowanych w odległości do 1,6 km od turbin wiatrowych o około 54%. Gminy nie zabezpieczają w budżecie środków na odszkodowania z tego tytułu. Pamiętaj, że masz prawo o nie wystąpić – zrób to jak najszybciej.

#3 UMOWA DZIERŻAWY ZIEMI POD BUDOWĘ FARM WIATROWYCH OZNACZA UTRATĘ PRAW DO WŁASNEGO GRUNTU

Jeśli podpiszesz umowę na dzierżawę swojego gruntu pod budowę wiatraków, bądź świadom, że na ok. 30 lat stracisz prawo do swobodnego dysponowania własną ziemią. Zgotujesz piekło własnej rodzinie i swoim sąsiadom. To ty ściągniesz na nich wiele chorób.  Nie będziesz mógł: sprzedać swojej ziemi, przepisać jej swoim dzieciom, uprawiać tego co chcesz, budować nowych obiektów. Możesz stracić prawo do ubezpieczenia w KRUS oraz możliwość korzystania z unijnych dopłat rolno–środowiskowych. Wiatraki negatywnie wpływają też na zwierzęta i ich wydajność, m.in. pszczoły, krowy, kury.

#4 NA WIATRAKACH ZARABIA TYLKO INWESTOR

Wszyscy pozostali tracą na tym biznesie wiele – zdrowie, prawo do dysponowania swoją własnością i do zarabiania. Wbrew temu co powszechnie się słyszy, dochód dla gminy z podatku od wiatraków jest niewielki. Zgodnie z prawem budowlanym wiatrak jest budowlą techniczną i podatek gminie należy się tylko od fundamentu i masztu. Gmina traci subwencje państwowe. Farmy wiatrowe nie tworzą miejsc pracy. Do obsługi kilkunastu wiatraków potrzeba tylko jednego człowieka!

#5 ENERGIA Z WIATRAKÓW JEST BARDZO DROGA

W Polsce do jej wytwarzania dopłaca budżet państwa (z naszych podatków!). Więcej wiatraków to droższy prąd, za który zapłacimy wszyscy. Cały czas muszą pracować elektrownie konwencjonalne, bo energia z wiatru jest niepewna i niestabilna, a zakłady energetyczne nie mogą dopuścić do przerwy w dopływie prądu elektrycznego. Widać więc, że wiatraki nie ograniczają emisji dwutlenku węgla!

#6 WIATRAKI BEZPOWROTNIE ZNISZCZĄ UNIKALNY KRAJOBRAZ MAZUR-CUDU NATURY, PRZEZ CO DEFINITYWNIE ZLIKWIDUJĄ TURYSTYKĘ

Turyści z dużych miast dość mają hałasu i przemysłowych budowli. Szukają nieskazitelnej natury, ciszy i pięknych widoków. Dla takich doznań wrócą tu wielokrotnie i pozwolą mieszkańcom godnie zarabiać. Możesz być pewny, że nie przyjadą, jeśli wszędzie wokół będą hałaśliwe i szkodliwe dla zdrowia wiatraki. Będąc uczciwym wobec klienta trzeba w swojej ofercie zaznaczyć, że obiekt znajduje się przy wiatrakach.

#7 PAMIĘTAJ KOGO SŁUCHASZ!

Rolnicy dzierżawiący ziemię pod wiatraki mają podpisane umowy zakazujące im (pod karą wysokiej grzywny) mówienia czegokolwiek negatywnego o wiatrakach. Inwestorów i ich lobbystów nie obchodzi twoje zdrowie – zależy im tylko na zysku!

#8 NIE POZWÓL, ABY TWOJA ZIEMIA STAŁA SIĘ ZŁOMOWISKIEM EUROPY!

Obecnie w krajach Unii Europejskiej demontowane są przestarzałe, bardziej szkodliwe turbiny wiatrowe, które powinny być  zutylizowane, ale po konserwacji i malowaniu trafiają m.in. do powiatu gołdapskiego.

Wybór należy do ciebie!
Pamiętaj! Każdy człowiek ma prawo powiedzieć „nie” budowie farm wiatrowych, a radni i lokalne władze powinni liczyć się z opinią mieszkańców i działać dla ich dobra!

UWAGA!!! Jeżeli mieszkasz w pobliżu wiatraków i potrzebujesz fachowej bezpłatnej pomocy w zakresie uzyskania odszkodowania za poniesione szkody, lub chcesz włączyć się do naszej akcji wypełnij poniższy formularz, lub skontaktuj się z nami telefonicznie.


1 komentarz do “Na czym polega destrukcyjne działanie turbin wiatrowych?

  1. Łukasz

    Witam. Od grudnia 2015r na terenie gminy Korytnica zostały włączone turbiny wiatrowe. Od tego czasu mam nieznosne bóle głowy i 3 raz jestem już chory. Nie mam siły pracować przez co zarabiam mniej. Moja żona i córka też często skarżą się na bóle głowy i „zły sen” . Z mojego okna widać jakies 18 wiatraków. Przypuszczam ze najblizej mam do paru z nich ok 1.6 do 2 km. Oczywiście wiatraków jest więcej tzn 25 a planowane jest podobno 70…od maja 2016
    Oprócz korzyści majątkowych dla pana wojta gminy Korytnica innych nie widzę. Mimo większości sprzeciwów mieszkańców gminy, wiatraki zostały postawione. Liczę na wygraną w lotto i wyniesienie się z tego „skażonego obszaru”

    Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s